Wydrukuj tę stronę

27 Maj Nazwiska polskich europosłów

Dział: Aktualności Czytany 2653 razy Komentarze Skomentuj jako pierwszy!
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nazwiska polskich europosłów Fot. Marcin Urban

Państwowa Komisja Wyborcza stwierdziła, iż posłami do Parlamentu Europejskiego zostali wybrani:

1. Z list nr 3, które zarejestrował Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy:

1) GERINGER DE OEDENBERG Lidia Joanna, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 12;

2) GIEREK Adam, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 11;

3) LIBERADZKI Bogusław Marian, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 13;

4) ŁYBACKA Krystyna Maria, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 7;

5) ZEMKE Janusz Władysław, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 2.

2. Z list nr 4, które zarejestrował Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość:

1) CZARNECKI Ryszard Henryk, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 7;

2) DUDA Andrzej Sebastian, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 10;

3) FOTYGA Anna Elżbieta, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 1;

4) GOSIEWSKA Beata Barbara, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 10;

5) GRÓBARCZYK Marek Józef, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 13;

6) JACKIEWICZ Dawid Bohdan, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 12;

7) JUREK Marek, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 4;

8) KARSKI Karol Adam, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 3;

9) KRASNODĘBSKI Zdzisław Marek, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 4;

10) KUŹMIUK Zbigniew Krzysztof, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 5;

11) LEGUTKO Ryszard Antoni, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 10;

12) OŻÓG Stanisław, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 9;

13) PIECHA Bolesław Grzegorz, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 11;

14) PIOTROWSKI Mirosław Mariusz, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 8;

15) PORĘBA Tomasz Piotr, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 9;

16) UJAZDOWSKI Kazimierz Michał, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 12;

17) WIŚNIEWSKA Jadwiga Maria, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 11;

18) WOJCIECHOWSKI Janusz Czesław, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 6;

19) ZŁOTOWSKI Kosma Tadeusz, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 2.

3. Z list nr 7, które zarejestrował Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke:

1) IWASZKIEWICZ Robert Jarosław, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 12;

2) KORWIN-MIKKE Janusz Ryszard, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 11;

3) MARUSIK Michał, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 4;

4) ŻÓŁTEK Stanisław Józef, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 10.

4. Z list nr 8, które zarejestrował Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP:

1) BONI Michał Jan, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 4;

2) BUZEK Jerzy Karol, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 11;

3) GRÄFIN VON THUN UND HOHENSTEIN Róża Maria, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 10;

4) HÜBNER Danuta Maria, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 4;

5) JAZŁOWIECKA Danuta, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 12;

6) KOZŁOWSKA-RAJEWICZ Agnieszka, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 7;

7) KUDRYCKA Barbara, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 3;

8) LEWANDOWSKI Janusz Antoni, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 1;

9) ŁUKACIJEWSKA Elżbieta Katarzyna, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 9;

10) OLBRYCHT Jan Marian, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 11;

11) PITERA Julia Teresa, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 5;

12) PLURA Marek Mirosław, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 11;

13) ROSATI Dariusz Kajetan, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 13;

14) SARYUSZ-WOLSKI Jacek Emil, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 6;

15) SZEJNFELD Adam Stanisław, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 7;

16) WAŁĘSA Jarosław Leszek, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 1;

17) WENTA Bogdan Brunon, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 10;

18) ZDROJEWSKI Bogdan Andrzej, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 12;

19) ZWIEFKA Tadeusz Antoni, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 2.

5. Z list nr 9, które zarejestrował Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe:

1) GRZYB Andrzej Marian, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 7;

2) HETMAN Krzysztof Andrzej, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 8;

3) KALINOWSKI Jarosław, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 5;

4) SIEKIERSKI Czesław Adam, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 10.